دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

مقالات خود را برای ما ارسال نمایید

ما آن را به نام خود شما منتشر میکنیم

مشاهده سایر مقالات

مدیریت هتلداری

جامعه مدیران هتل های ایران

 • Home
  Home This is where you can find all the blog posts throughout the site.
 • Categories
  Categories Displays a list of categories from this blog.
 • Tags
  Tags Displays a list of tags that have been used in the blog.
 • Bloggers
  Bloggers Search for your favorite blogger from this site.
 • Team Blogs
  Team Blogs Find your favorite team blogs here.
 • Login
  Login Login form

خانه داری
انواع لوازم شوینده فرش و موکت در هتل ها

یکی از مهمترین تصمیمات در دپارتمان خانه داری، تصمیم گیری در مورد زمان و چگونگی نظافت کف و فرش ها یی است که باید تمیز شوند.با وجود تعداد زیاد تجهیزات نظافت و راه حل های موجود در بازار این کار بسیار پیچیده شده است.
دستگاه های نظافت کف و فرش بسیار گران قیمت هستند و از این رو نیاز است که به دقت از آنها نگهداری شود و به صورت مناسبی انبار و استفاده شوند.برخی از دستگاه های متداول مورد استفاده در زیر توضیح داده شده اند.

Continue reading Last modified on
Hits: 6951 0 Comments
Rate this blog entry:

خانه داری
نحوه چینش ترولی خانه داری در هتل

نحوه چینش ترولی خانه داری در هتل ها امر مهمی است که بیش تر از کنار آن به سادگی گذشته میشود . ترولی خانه داری که به گاری (Cart) خانه داری نیز معروف است . وظیفه حمل تمامی مواد و لوازم مورد نیز برای تمیز کاری اتاق ها را بر عهده دارد . لوازم تمیزکاری و آرایش اتاق در این گالری میباید به نحوی چیده شده باشد که اولا در هنگام کار خانه دار نیازی نباشد که دوباره به اتاق خانه داری طبقه جهت برداشتن لوازم برگردد و در وحله دوم هر چیزی در جای خود قرار داشته باشد تا خانه دار زمانی جهت یافتن ملزومات مورد نیاز خود صرف ننماید. در این مقاله قصد دارم استاندارد چیدمان و همچنین استاندارد کاری این وسیله مهم خانه داری را تشریح کنم .

Continue reading Last modified on
Hits: 16403 2 Comments
Rate this blog entry:

خانه داری
شیوه بازرسی اتاق ها در هتل ها

بازرسی های دوره ای در هتل ها موجب تصحیح انحرافات کاری در واحد های مختلف هتل میگردد . یکی از مهمترین واحد های هر هتل که خروجی کار آنان تاثیر مستقیم بر میزان رضایت میهمانان از هتل دارد واحد خانه داری است .پیش تر در رابطه با سرپرست طبقه و وظایف شغلی وی به بحث نشستیم امروز قصد دارم یکی از ساده ترین اما مهمترین ابزارهای در دسترس سرپرست طبقه را به شما معرفی نمایم که از طریق آن میتواند از کارکرد صحیح واحد خود اطمینان حاصل نماید. فرم بازرسی اتاق ها فرمی است که به سرپرست طبقه و یا مدیر خانه داری در کنترل کیفیت اتاق ها کمک مینماید .

Continue reading Last modified on
Hits: 12371 0 Comments
Rate this blog entry:

خانه داری
چارت سازمانی خانه داری در هتل

چارت سازمانی واحد خانه داری میباید تصویر روشنی از خصوص اقتدار (خط فرمان) و کانال های ارتباطی بین افراد شاغل در این واحد را به نمایش بگزارد . نه تنها چارت سازمانی واحد خانه داری ساختاری نظامند از خطوط فرمان و گردش کاری را ارائه مینماید بلکه از سردرگمی همکاران شاغل در این بخش نیز جلوگیری مینماید. این چارت نمایگر آن است که هر فرد تنها میباید از بالاسری خود دستور دریافت دارد این مورد در واحد خانه داری بسیار مهم است چرا که از انجایی که قالبا کارهای واحد های مختلف خانه داری به صورت روزمره میباشد هر یک از افراد داخل شاغل در هتل دائما تقاضاهایی از افراد شاغل در این واحد دارند به عنوان مثال ممکن است ...

Continue reading Last modified on
Hits: 17593 0 Comments
Rate this blog entry:

خانه داری
گردش کاری در خشک شویی هتل ها

در این مقاله با گردش کار و اصول اولیه در لاندری هتل ها آشنا میشویم .

1 - جمع آوری ملحفه ، روبالشی ، حوله و ... که نیاز به شستشو دارند

خانه و پادو خانه داری (house boy) میباید ملحفه ، روبالشی ، حوله و هر آنچه نیاز به شستشو دارد را جمع آوری و در داخل قسمت مخصوص که در ترولی خانه دار جهت نگه داری ملحفه تعبیه شده است قرار دهند . سپس موارد جمع آوری شده در داخل محفظه مخصوص که واگن ملحفه نام دارد قرار میگیرد این واگن ها در هر طبقه به صورت جداگانه به صورت دائمی قرار دارند .

Continue reading Last modified on
Hits: 12181 0 Comments
Rate this blog entry: