دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

مقالات خود را برای ما ارسال نمایید

ما آن را به نام خود شما منتشر میکنیم

مشاهده سایر مقالات

مدیریت هتلداری

جامعه مدیران هتل های ایران

 • Home
  Home This is where you can find all the blog posts throughout the site.
 • Categories
  Categories Displays a list of categories from this blog.
 • Tags
  Tags Displays a list of tags that have been used in the blog.
 • Bloggers
  Bloggers Search for your favorite blogger from this site.
 • Team Blogs
  Team Blogs Find your favorite team blogs here.
 • Login
  Login Login form

ویدیو اصول کاری کانسیرج در هتل های فرمونت

ویدیو اصول کاری کانسیریج در هتل های فرمونت اصول کاری مسئول این پست سازمانی در هتل را بخوبی بیان میکند . کانسیریج معمولا در هتل های چهار و یا پنج ستاره وجود دارد و مسئول ارائه اطلاعات و خدمات در رابطه با برآورده نمودن نیازهای میهمان با استفاده از امکانات داخلی هتل و خارج از هتل میباشد. پیش تر به صورت کامل در مقاله ای تحت عنوان شرح شغلی کانسیریج در هتل وظایف و مسئولیت های کانسیریج را توضیح داده ایم در این ویدئو از زبان مسئول کانسیریج هتل فرمونت ونکور این وظائف و مسئولیت ها را میشنوید.

Continue reading Last modified on
Hits: 6195 0 Comments
Rate this blog entry:

شرح شغلی کانسیرج در هتل

امروزه در بیشتر هتل های چهار و پنج ستاره واحدی وجود دارد به نام کانسیرج (Concierge) اما اینکه وظیفه اصلی مسئول کانسیرج چیست و یا اصولا این واحد سازمانی در هتل میباید چه خدماتی را ارائه دهد نیازمند داشتن دید درستی از شرح وظایف این واحد سازمانی است . کانسیرج زیر مجموعه واحد اقامتی در هتل میباشد و معمولا میز آن در کنار میز پذیرش قرار میگیرد اگر هتل دارای لابی بزرگ باشد میتوان میز کانسیرج را در لابی جدا از میز پذیرش قرار داد اما افراد و یا فرد مسئول کانسیرج میباید در دید میهمانان باشند.Concierge در زبان فرانسوی به معنای سرایدار میباشد ، حقیقا هر آنچه فکر کردم که چه ترجمه ای برای این کلمه در نظر بگیرم که مفهوم اصلی کلمه را برساند موفق نشدم لذا پیشنهاد میکنم شاید ترجمه دستیار میهمان برای این پست سازمانی در هتل مناسب باشد. در ادامه شرح شغلی افراد شاغل در این واحد سازمانی را مطالعه مینمایید.

Continue reading Last modified on
Hits: 12963 1 Comment
Rate this blog entry:

نحوه رسیدگی به میهمانان VIPو VVIP در هتل ها

سرویس دهی به میهمانان VIP در هر هتل میتواند متفاوت باشد . اما شناسایی این دسته از میهمانان و همچنین اطلاع همکاران شاغل در هتل از اینکه یک میهمان ، میهمانی ویژه است بسیار مهم میباشد از روی دیگر گرچه وجود خلاقیت در کار برای مدیران هتل ها مهم میباشد اما رعایت استانداردهای عمومی در رابطه با میهمانان VIP در هتل نیز مهم میباشد . به عنوان یک مدیر هتل شما میباید حداقل استاندارد ها را رعایت نمایید و سپس آن را با خلاقیت خود آزین ببندید . ابتدا اجازه دهید تعریف درستی از میهمانان VIP ارائه دهیم .

Continue reading Last modified on
Hits: 7199 0 Comments
Rate this blog entry:

پذیرش (Front Office)
نحوه رسیدگی به شکایات میهمانان در پذیرش هتل

واحد پذیرش صورت هتل میباشد لذا تمامی مکالمات اصلی میهمانان در این واحد اتفاق میافتد . در دست گرفتن وضعیت بحرانی و مدیریت آن یکی از مهارت هایی که مدیر اقامتی و همکاران شاغل در پذیرش هتل (Front-Office) نیازمند داشتن آن میباشند . مدیر اقامتی هتل و پذیرشگران میباید در زمانی که با اعتراضی و یا شکایتی از طرف میهمانان روبرو میشود خطوط زیر را بیاد داشته باشند.در زمانی که پذیشگر با شکایتی روبرو میشود ، ممکن است شخص شکایت کننده کاملا عصبانی باشد لذا پذیرشگران و مدیران اقامتی نباید به وی قولی دهد که انجام ان در حیطه اختیارات وی نباشد همچنین در صورتی که مشکل قابل رفع نمیباشد بسادگی میتوانید به آن اعتراف نمایید و به میهمان بگویید در حال حاضر به دلیل .... امکان رفع این مشکل وجود ندارد.

Continue reading Last modified on
Hits: 8486 0 Comments
Rate this blog entry:

پذیرش (Front Office)
واژگان تخصصی صنعت هتل داری

هتل ها اماکن بین المللی میباشند . برای آنکه در این صنعت به عنوان مدیر هتل و یا شاغل در یکی از بخش های هتل مشغول بکار شوید نیازمند دانستن برخی واژگانی تخصصی این صنعت میباشید که قالبا برای آن ها معنی فارسی یافت نمیشود اما تصور کنید در یک هتل مشغول بکار شده اید و همکاران شما از این لغات استفاده میکنند و شما تنها باید ان ها را نگاه کنید چرا که از معنی هر کلمه چیزی نمیدانید ! در ادامه برخی از مهمترین اصطلاحات رایج در این صنعت را قید نموده ایم و تا جایی که توانسته ایم آن را به فارسی برگرداننده ایم اما از آنجا که این صنعت بین المللی است سعی نمایید کلمه های انگلیسی لغات تخصصی را فرابگیرید.

Continue reading Last modified on
Hits: 51065 2 Comments
Rate this blog entry: